Замок Паланок у Мукачеві по праву можна назвати справжньою перлиною архітектури західної України. Він розташований на висоті 68 м на недіючому вулкані і займає величезну площу майже в 14 тисяч квадратних метрів. Таємні підземні переходи, до сих пір збережені під стінами і вежами, свого часу служили укриттям для людей і худоби. Фортеця поділена на три тераси, три рівня: Верхній, Середній і Нижній замки. Досі невідома точна дата заснування замку, але він згадується вже в документах XI століття.
Кожен з власників замку Паланок розширював територію і зміцнював її, тому до періоду національно-визвольної боротьби на початку 1700-х Мукачівський замок став важливим укріпленням.
Якщо ви відвідуєте разом з сім'єю Мукачівський замок, не забудьте завітати й посмакувати неперевершеною випічкою в Сімейне кафе-пекарня "Family", що знаходиться неподалік.
Точна дата заснування замку, одна із загадок яку ніхто не зумів розгадати по сьогоднішній день. Достовірно відомо що в період з 1396 по 1414г замок Паланок належав князю Федору Коріатовичу, багато його знають як засновника Кам’янець-Подільського замку. Князь вміло підійшов до зміцнення замку, він зумів створити неприступну фортецю, яку за всю історію існування ніхто не зумів підкорити. Федір продумав все до дрібниць, він значно збільшив розміри замку, надійно зміцнив, наказав вирубати колодязь. Забезпечити замок питною водою, для князя стало справжнім випробуванням. Довго велися роботи, багато робітників загинуло від вулканічних газів, і тільки на глибині 85 м в колодязі з’явилася вода.
Якщо Ви забажаєте зупинитися та заночувати в Мукачеві, то ми Вам рекомендуємо обрати саме Апартаменти «NOVA» або ж Готель «АМЕТИСТ», який розташований в центрі міста Мукачеве, на березі річки Латориця.
Що стосується екскурсії: потрапити в замок просто - на екскурсію або самостійним туристом. Але набагато цікавіше взяти 2-годинну екскурсію: гостей познайомлять з побутом та історією фортеці, розкажуть легенди і реальні історичні факти.